Zjistěte více o recyklaci plastů

Přidáno: 10.04.2016

Recyklovatelné plasty se zpracovávají podle potřeby odběratele, jiné směsné plasty se drtí a materiálově využívají ve stavebnictví.
Recyklované plasty z hygienických důvodů již není možné používat pro produkty, které přicházejí přímo do styku s potravinami. Porozhlédněte se kolem sebe, je to jedno, kde se nacházíte zda doma, v kanceláři, nebo na ulici, v obchodním domě, cestujete autem, vlakem, autobusem.
Zkuste si představit, že prostředí, ve kterém se nacházíte, je bez plastů... Těžká představa, že?! Proto je velmi důležité zaměřit se na to, jak může občan přispět ke snížení negativních vlivů na životní prostředí. Prvním krokem je omezení výrobků s plastovými obaly. Pokud jsme se již rozhodli kupovat výrobky, které takové obaly obsahují, tak je na nás, abychom se začali svědomitě zabývat jejich separací (tříděním).
Nebezpečí odpadů z plastů je pro životní prostředí dané úrovní nakládání s ním. Množství odpadů z plastů, které je třeba zneškodnit závisí na tom, kolik odpadu se materiálově zhodnotí a kolik z celkového množství plastového odpadu představuje nevyužitelný odpad. Je na nás, abychom svým jednáním přispěli k materiálovému využití plastových odpadů, čímž snížíme množství nevyužitého plastového odpadu a v konečném důsledku i množství komunálního odpadu. Výrobci pro usnadnění označují obaly grafickými značkami, které jsou doplněny písmennými a číselnými údaji.

 

Recyklace označení

Písmena a čísla upřesňují, o jaký druh obalu se jedná. U obalů, které jsou vyráběny z plastů se používají písmenné zkratky doplněné číselnými údaji:

 

Plasty
Materiál
Číselné označení
Písemné označení
Polyetyléntereftalát
1
PET
Polyetylén vysoké hustoty
2
HDPE
Polyvinylchlorid
3
PVC
Polyetylén nízké hustoty
4
LDPE
Polypropylén
5
PP
Polystyrén
6
PS
Další
7
OTHER

Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2022 © | LevneObaly.cz |