Grilovací sezona začala

Přidáno: 02.06.2017

Grilovací sezóna začíná, ale bez grilu to nepůjde


Grily na plyn, elektřinu a dřevěné uhlí


Klíčem k dokonalému grilování je ten správný gril. Dnešní nabídka grilů je pestrá, pojďme se seznámit s jednotlivými druhy grilů.
Rozhodnutí, který gril si pořídíme, by mělo zohledňovat, kde budeme grilovat, jak často a také pro jak velkou společnost. Roli samozřejmě hraje i náš vztah k ohni a dřevěnému uhlí. Pokud si grilování umíme představit i bez něj, můžeme uvažovat také o plynovém či elektrickém řešení

Plynové grily

Grilování na plynových grilech je velice snadné. Plynové grily mají tu výhodu, že u nich odpadá starost se zdlouhavou přípravou a podpalování dřevěného uhlí. Hořáky umí rozžhavit grilovací rošt rovnoměrně a dokáží udržet konstantní teplotu po celou dobu grilování. Díky tomu docílíte rovnoměrného propečení. Plynový gril ocení ti, kdo chtějí grilovat i složitější pokrmy.

Kvalitní plynové grily jsou bezpečné, přesto je potřeba dodržovat bezpečnostní pokyny. Jako to, že při zapalování grilu musí být vždy otevřený poklop nebo, že se plyn odpojuje nejprve u grilu a teprve poté u láhve.

 

Elektrické grily 

Příznivci zdravého životního stylu ocení elektrické grily, které se stávají stále populárnější.
Zdaleka neplatí, že pokud se chcete stravovat zdravě, měli byste se vyhnout grilovaným jídlům vyhnout. Elektrické grily obsahují topnou spirálu, která svým výkonem nahrazuje plynový hořák nebo dřevěné uhlí. Pod spirálou se pak nachází odkapávací nádoba na omastek, který by jinak kapal do grilu a z něj se pak vypařovaly zdraví škodlivé látky. Výhodou je také jejich snadná manipulace.
K bezpečnosti je potřeba dodržovat připojení grilu k zajištěným zásuvkám a udržovat přípojku v suchu.

 

Grily na dřevěné uhlí

Na dřevě chutná nejlíp. Pokud jste zastánci klasického grilování na dřevěném uhlí, je vaše volba grilu jasná. Grily na dřevěné uhlí dnes zdaleka nejsou obyčejné. Obsahují spoustu příslušenství pro pohodlné grilování jako odkládací plocha, poklop a další.
U těchto grilů je potřeba být opatrný a používat rukavice. Pozor si dejte na tekuté podpalovače, které je vhodnější nahradit odpalovacími kostkami.

 

Když už máte jasno, jaký gril si pořídit, nezapomeňte na jednorázové nádobí, které je nedílnou součástí každého grilování.

KOUPIT JEDNORÁZOVÉ NÁDOBÍ NA GRIL

 


Zpět na seznam článků
Copyright 2015 - 2024 © | LevneObaly.cz |